تقویت چشم با یوگا

تقویت چشم با یوگا

یکی از روش های که از سوزش و خستگی چشم جلوگیری می کند یوگا می باشد . یوگا تنها ورزشی است که برای سلامتی بدن و ذهن شما و بهتر شدن دید چشمان کمک می کند و اختلالات دوربینی و نزدیک بینی را کمتر می کند به همین منظور ما در این مقاله به بررسی تقویت چشم با یوگا می پردازیم.

با یوگا سالمندان بیشتر آشنا شوید

مزایای یوگای چشم

یکی از مزایای یوگا تقویت چشم با یوگا می باشد و برای بهبود بینایی بسیار موثر است و افرادی که دارای خطاهای شکست نور در عدسی چشم هستند را ارزیابی و به بهبود می رساند و در اصل یک نوع درمان مکمل بینایی است.

از دیگر مزایای یوگا به کاهش فشار چشم کمک و از پیشرفت گلوکوم جلوگیری و کند می کند و احساس خستگی چشم را کمتر می کند.

درمان سردرد با حرکات یوگا بیشتر بخوانید

حرکات ویژه یوگا برای چشم

برای تقویت چشم با یوگا باید حرکات ویژه ای انجام داد که چند نمونه از آن را برای بهبود بینایی ذکر می کنیم :

لمس با کف دست

ابتدا صاف بنشینید و چشمان خود را ببندید و نفس عمیق بکشید و کف دستان خود را به هم بمالید تا گرم شوند و بعد روی پلک چشمان خود بگذارید گرمای کف دست شما به چشم هایتان منتقل می شود و باعث شل شدن ماهیچه های چشم می شود و بعد در حالی که چشمانتان بسته است دستان خود را بردارید و این کار را سه بار در روز می توانید انجام دهید.

چشمک زدن

برای تقویت چشم با یوگا می توان از چشمک زدن استفاده کرد یعنی به حالت مراقبه نشسته و چشمان خود را باز نگه دارید و ۱۰ مرتبه سریع پلک بزنید و چشمان خود را بسته و ۲۰ ثانیه نفس بکشید و آرام باشید و این کار را می توانید ۵ بار در روز انجام دهید.

چرخاندن چشم ها و نگاه به اطراف

پاهای خود را به صورت صاف دراز کنید و بازوهای خود را به سمت بالا ببرید و مشت دست خود را بسته و انگشت شست را به سمت بالا نشان دهید و به یک نقطه خیره شوید و عمل دم انجام دهید و انگشت شست چپ عمل بازدم که این تمرین را ۱۵ تا ۲۰ مرتبه انجام داده و بعد چشمان خود را بسته و آرام نگه دارید.

نگاه از جلو به طرفین

یکی دیگر از تمرینات تقویت چشم با یوگا این است که ابتدا بنشینید و پاهایتان را دراز و مچ دست چپ خود را بسته و روی زانوی چپ گذاشته و انگشت شست خود را به سمت بالا نشان و به یک نقطه مستقیم نگاه کنید البته سر شما باید بی حرکت و ثابت باشد و بعد نگاه خود را به شست چپ و بازدم کنید و بعد شست راست را نگاه و این عمل را انجام دهید که این تمرین را ۱۰ مرتبه برای هر چشم انجام دهید.

چرخش

چرخش هم یکی دیگر از موارد تقویت چشم با یوگا می باشد که باید بنشینید و پاها را دراز و کف دست چپ را روی زانوی چپ و مشت راست خود را بالای زانوی راست بگذارید و انگشت شست خود را به سمت بالا آورده و باید آرنج شما صاف باشد و همینطور سر بی حرکت و نگاه خود را به شست قرار دهید و انگشت شصت را به حالت دایره حرکت دهید این تمرین را ۵ بار در جهت عقربه های ساعت و ۵ بار در جهت خلاف عقربه های ساعت انجام دهید و بعد نفس خود را بیرون دهید و بعد با انگشت دست چپ تکرار کنید.

نگاه به نوک بینی

یکی دیگر از تمرینات تقویت چشم با یوگا نگاه به نوک بینی است . ابتدا باید بازوی راست خود را باز و جلوی بینی قرار دهید و کف دست راست را مشت و به صورتی که انگشت شست شما به سمت بالا قرار گیرد و عمل بازدم را انجام دهید و بازو را خم کرده و با نگاه خود انگشت شست سمت نوک بینی را ببینید و دنبال کنید و نگاه خود را به نوک بینی قرار دهید و عمل دم انجام دهید که این عمل را ۵ بار در روز انجام دهید.

با یوگا و لاغری شکم بیشتراشنا شوید

سخن پایانی

تقویت چشم با یوگا برای چشم ها بسیار مفید است و باید سعی کنید که این تمرینات را همیشه انجام دهید چون چشمان شما مانند روح شما مهم می باشند و باید مراقب و مواظب آنها باشید به همین منظور شما می توانید با یوگا ایرانیان ارتباط و از نحوه کلاس ها اطلاع حاصل کنید.


برای دریافت رایگان آموزشها کلیک کنید


دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا