درمان سردرد با حرکات یوگا

درمان سردرد با حرکات یوگا

همانطور که می دانید یوگا تاثیر زیادی بر روی بیماری ها به خصوص سردرد دارد و مهمترین اثر یوگا بر روی سیستم عصبی مرکزی می باشد که یک تعادلی بین سیستم اعصاب سمپاتیک و پاراسمپاتیک ایجاد می کند به همین منظور ما در این مقاله به بررسی درمان سردرد با حرکات یوگا می پردازیم.

با اصول یوگا بیشتر اشنا شوید

آموزش حرکات یوگا برای درمان سردرد

حرکت اول

درمان سردرد با حرکات یوگا بسیار موثر است و ابتدا روی زانوها نشسته و زانوها را از هم جدا کنید و پاها را نزدیک به هم طوری که انگشت پاها همدیگر را لمس کنند و بعد خم شوید و بدن را بین ران قرار دهید و پیشانی خود را روی زمین بگذارید و دست ها را تا جایی که می شود بکشید تا قسمت بالا تنه کشش ایجاد شود و باسن را به سمت پایین بکشید و تنفس کنید و ۳۰ ثانیه در این حالت بمانید و دوباره به حالت اولیه بروید این حرکات را حرکات نوزاد می گویند و باعث کاهش استرس ، اضطراب و برای سردرد بسیار مفید است.

حرکت دوم

در این حرکت به سمت پشت روی زمین بخوابید و پاها را از هم جدا کنید و دست ها را در کنار خود بگذارید و ۵ تا ۳۰ دقیقه در این حالت بمانید و این حرکت باعث می شود که بدن استراحت کامل کند.

حرکت سوم

یکی دیگر از موارد درمان سردرد با حرکات یوگا این است که روی زمین مقابل دیوار دراز بکشید و پاهای خود را به دیوار تکیه دهید و چشم هایتان را بسته و دست ها را باز کنید و نفس بکشید که در این حالت جریان خون وارد پاها و مچ پاها می شود و مچ پا تقویت می شود.

حرکت چهارم

در این حرکت روی زانوها بنشینید به صورتی که ساق پاها موازی هم باشند و در عرض هم ران ها از هم فاصله بگیرند و دست ها را پشت خود قرار دهید و به طرف جلو خم شوید و سر خود را به طرف زمین ببرید و دست ها را از پشت بکشید و کشش دهید تا این کشش را در شانه و گردن خود حس کنید و در این حالت به مدت ۵ دقیقه نفس بکشید.

حرکت پنجم

روی پاشنه پاهای خود دو زانو بنشینید و دست ها را در پشت قرار دهید و سر خود را به طرف عقب خم کنید و بعد ۵ دقیقه در این حالت بمانید و نفس بکشید که این حالت باعث سبکی در سر می شود و گرفتگی کمر را بهتر می کند.

تقویت چشم با یوگا را اینجا بخوانید

اجرای منظم و طولانی مدت یوگا

درمان سردرد با حرکات یوگا بسیار مفید است و باعث ایجاد آرامش روحی و جسمی در بدن می شود . اجرای منظم و طولانی مدت یوگا باعث تغییرات جسمی و روانی در بدن افراد می شود . البته باید به این مسئله توجه کنید که اجرای این حرکات باید توسط مربیان و کنترل آنها صورت بگیرد تا برخی دردها و اختلال های عصبی را از بین ببرد.

نقش یوگا برای کمک به درمان سردرد

درمان سردرد با حرکات یوگا یک راه حل برای کنترل سردرد و میگرن می باشد. در یوگا با تمرینات تنفسی ، اضطراب و استرس کاهش و باعث افزایش گردش خون و آرامش ذهن می شود و یک داروی مسکن طبیعی برای سردرد می باشد . یوگا باعث انعطاف پذیری بدن و سفتی عضلات را از بین می برد و به گردش خون را در نواحی گردن ، شانه ها ، ستون فقرات که منجر به سردرد می شود  کمک کرده و میزان درد را کم می کند . افرادی که سردرد دارند تمرین منظم یوگا باعث بهتر شدن سردرد و خواب بهتر و کاهش وزن و کمر درد می شود  و اگر به طور منظم یوگا انجام دهید دیگر هیچ وقت سردرد نخواهید داشت.

ثبت نام در کلاس های آنلاین یوگا

برای درمان سردرد با حرکات یوگا شما می توانید به صورت آنلاین هم در کلاس ها حضور پیدا کنید و از مزایای این کلاس ها بهره مند شوید به همین منظور شما می توانید به سایت باشگاه یوگا ایرانیان مراجعه و نحوه کلاس ها را مشاهده نمایید.

یوگا و لاغری شکم بیشتر بخوانید

سخن پایانی

درمان سردرد با حرکات یوگا به عنوان بهترین دارو می باشد که بیماری ها را از بدن خود دور می کنید و باعث شادابی و سلامت بدن شما می شود به همین منظور شما می توانید با باشگاه یوگا ایرانیان ارتباط و از نحوه ثبت نام و شروع کلاس ها اطلاع حاصل کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا